Navštivte náš blog, kde najdete NOVINKY v našem sortimentu a aktuální AKCE, které právě probíhají.


Jak na péči o suché ruce a namáhanou pokožku.

19. ledna 2024

Ať už se vás týká nutnost časté dezinfekce, nebo ruce vysušujete opakovaným mytím, přečtěte si, jak předejít popraskané pokožce.

Péče o suché ruce: naučte se starat o extrémně namáhanou pokožku
Při práci v gastro průmyslu, zdravotnictví nebo třeba automobilovém průmyslu se neobejdete bez zvýšené hygieny rukou. Ať už se vás týká nutnost časté dezinfekce, nebo ruce vysušujete opakovaným mytím, přečtěte si, na jakou péči o pokožku se zaměřit.
 
Rozpoznejte varovné signály extrémně suchých rukou
Ještě dříve než se problém naplno ukáže, můžete pociťovat nepříjemné pnutí a svědění pokožky. Nejpozději v této chvíli zbystřete a na svůj pracovní stůl nebo do kapsy pláště umístěte hydratační krém na ruce, který samozřejmě pravidelně používejte.
 
Ochranná funkce pokožky
Nad prvotními příznaky nemávejte rukou. Epidermis (svrchní vrstva kůže) chrání tělo mj. před proniknutím infekcí, proto je důležité, aby pokožka zůstala nepoškozená. Kůže na extrémně suchých rukou, kterým se nedostává patřičné péče, má tendenci šupinatět a nakonec praskat. Poté co se vytvoří ragády (prasklinky), pokožka ztrácí svou ochrannou funkci.
 
Náchylná místa
Pokožka netrpí pouze v oblasti dlaní. K prasklinkám velmi často dochází v místech kloubů či mezi prsty, proto se aplikaci krému věnujte skutečně pečlivě a žádnou oblast rukou nevynechejte.
 
Zaměřte se na ochranu rukou
Nepřekvapí vás, že časté mytí, dezinfekce rukou nebo kontakt s chemikáliemi pokožce zrovna nesvědčí. Na vysoušení rukou se však paradoxně podílí i nošení ochranných rukavic. Pokud tohle všechno vaše povolání vyžaduje, suchým až popraskaným rukám předejděte dostatečnou péčí. Používejte:
  • Jemná pěnová nebo tekutá mýdla s hydratačními účinky – nemusíte se obávat o účinnost, zaručí vám stejnou míru hygieny jako běžná mýdla, jsou ale obohacená o hydratační přísady
  • Ochranné a hydratační krémy na ruce – zajistí přísun zvláčňujících složek a vytvoří ochranný film, proto si ruce natírejte okamžitě po umytí, ale i opakovaně během dne.
Nejlepší krémy na ruce nemusí silně vonět, zato obsahují například vitamin E, panthenol či včelí vosk, právě ten se postará o ochrannou vrstvu, která v kůži zadržuje správnou hladinu vlhkosti.

  
Hydratační krém na ruce Tork Premium                              Ochranný krém SILONDA se včelím voskem
 
TIP LARI: Pokud máte vysoce citlivou pokožku, dejte přednost neparfémovaným krémům na ruce.
 
Pracovní či ochranné rukavice bez pudrupokud je to možné, volte raději nitrilové či gumové rukavice bez obsahu kukuřičného škrobu, který vysušuje pokožku. Bez rukavic se nepouštějte do žádné činnosti vyžadující úklidovou chemii.
 
Tip LARI: Zvyšte ochranu pokožky při práci, před nasazením gumových, nitrilových či latexových rukavic použijte ochranný krém na ruce.
 
 
                              
Tekuté mýdlo na ruce TORK neparfémované              Tekuté Mýdlo Vione s antibakteriální přísadou a glycerinem 
 
 
Nezapomínejte na každodenní péči o pokožku nejen rukou
Dále si ruce chraňte před chladem, vyhněte se také přímému působení suchého tepla z topení či klimatizace a svému tělu dopřávejte hydrataci i zevnitř – dostatečný přísun tekutin vám pomůže k hydratované pokožce po celém těle.