Navštivte náš blog, kde najdete NOVINKY v našem sortimentu a aktuální AKCE, které právě probíhají.


Zásobníky TORK = maximální hygiena, minimální uhlíková stopa

23. srpna 2023

Zásobníky TORK nejenže nabízejí efektivní řešení v oblasti hygieny, ale také přispívají k uhlíkové neutralitě. Vyroba probíhá na principech udržitelnosti a zbývající emise uhlíku jsou dále kompenzovány. Myslete na budoucnost a zvolte produkty, které pomáhají lidem i planetě

Co to znamená uhlíkově neutrální?
Uhlíková neutralita vyžaduje, aby všechny emise skleníkových plynů (GHG) ze všech fází životního cyklu produktu byly sníženy, odstraněny nebo kompenzovány prostřednictvím validovaného kompenzačního procesu (ISO14021). Zjednodušeně řečeno jde o rovnováhu mezi vypouštěním a pohlcováním uhlíku.

EU usiluje o dosažení klimatické neutrality do roku 2050 a do roku 2030 má za cíl snížit emise skleníkových plynů o
minimálně 55 %.

Proč je to důležité?
  • Uhlík je hlavním plynem, který způsobuje globální oteplování.
  • Snížením uhlíkové stopy se zlepší kvalita ovzduší.
  • Zvětší se šance zastavit negativní klimatické změny.
  • Sníží se spotřeba některých neobnovitelných zdrojů.
Jak k úhlíkově neutrálitě přispívají zásobníky Tork?
  • Řada 27 zásobníků Tork nabízených v Evropě (kromě Francie) byla od května 2023 prohlášena za uhlíkově neutrální.
  • Při výrobě těchto zásobníků se využívá certifikovaná elektřina z obnovitelných zdrojů a zbývající emise uhlíku se kompenzují prostřednictvím investic do ověřených klimatických projektů.
  • Přispívají k udržitelné spotřebě a cirkulární společnosti.
  • Certifikát uhlíkové neutrality můžete využít pro své zprávy o udržitelnosti (kompenzované emise nejsou povoleny ve zprávách SBTI).
Soubory ke stažení:
  
 
 
Zjistěte jaké jsou výhody uhlíkově neutrálních zásobníků?
Kromě toho, že jsou zásobníky TORK uhlíkově neutrální, napomáhají ke snižování množství odpadu a nabízejí efektivní řešení v oblasti hygieny. Snadno se používají a zajišťují větší čistotu v zařízeních. Zásobníky mají velkou kapacitu, hodí se proto i na vytížená místa. Jejich konstrukce navíc umožňuje rychle doplnit náplně. Modely disponují systémem jednotlivého dávkování (jeden ručník v jeden okamžik), což je nejen hygienické, ale také ekonomicky výhodné řešení. TORK je první značkou v Evropě, která snižuje a kompenzuje emise uhlíku po celou dobu životního cyklu vybraných zásobníků na mýdla, toaletní papír a papírové ručníky. Zasaďte se o ochranu životního prostředí i vy.
 
TORK je první značkou v Evropě, která snížila a kompenzuje emise uhlíku po celou dobu životního cyklu vybraných zásbníků na mýdla, toaletní papír a papírové ručníky Zasaďte se o ochranu životního prostředí i vy.
  
Více informací o úhlíkově neutrálních zásobnících TORK ve videu: