Navštivte náš blog, kde najdete NOVINKY v našem sortimentu a aktuální AKCE, které právě probíhají.


Dodržováním správné hygieny vše společně zvládneme.

23. března 2020

Jak se má v době epidemie chránit člověk, který je dosud zdravý.

Důležitou ochranou proti přenosu kontaktem je co nejvyšší hygiena rukou.

Na svém povrchu mají koronaviry lipidový (tukový) obal, který je možné zničit pomocí alkoholových rozpouštědel, ale i obyčejného mýdla. Doporučuje se mýt si ruce důkladně mýdlem vždy po příchodu domů nebo do příchodu na pracoviště. Osušit si ruce pečlivě jednorázovým papírovým ručníkem.

Je nezbytné vyvarovat se v maximální možné míře sahání na předměty, kterých se nedávno dotýkalo mnoho jiných lidí (držadla, tlačítka, kliky). Při častějším pobytu ve veřejných prostorách se doporučuje pořídit si dezinfekční prostředek na ruce ve spreji, eventuálně používat rukavice. Zvláštní pozornost je v tomto ohledu třeba věnovat malým dětem, které by v dopravních prostředcích měly mít rukavice. V obchodech pozor na volně ložené potraviny, které se bez další úpravy konzumují (housky a rohlíky v kontejnerech). K placení je lépe používat karty a nezapomínat na hygienu rukou i po zadání PIN.

Po dotyku předmětů, které mohly být kontaminovány, si člověk nemá sahat na obličej, především do okolí očí, nosu a úst dříve, nežli si důkladně umyje nebo očistí ruce. V místnostech, ve kterých se lidé zdržují delší dobu, je vhodné často větrat.

 

Základní hygienická opatření k zábraně šíření infekce jsou všeobecně známa:

Kašlat a kýchat do kapesníku na jedno použití nebo loketní jamky, nikoli do dlaně.

Ke smrkání používat jen papírové kapesníky, které se hned po použití vyhazují do odpadkových nádob nebo do igelitového sáčku; rozhodně by se neměly vracet zpět do kapes nebo kabelek.

Mýt si ruce mýdlem nebo dezinfikovat si ruce po smrkání nebo jiné manipulaci se sekrety z dýchacích cest.

Jestliže je z nějakého důvodu nezbytné vyjít z domova mezi ostatní lidi, pak jedině s nasazenou ústenkou nebo maskou. Je zejména nutné zabránit přímému i nepřímému kontaktu se seniory a oslabenými osobami.

Protože proti koronavirům dosud není k dispozici žádná účinná specifická léčba, doporučuje se aspoň podporovat stav imunitního systému, tj. dostatečně spát, zdravě se stravovat, užívat vitamin C a podobně.

Pokud budeme dodržovat správná hygienická opatření vše společně zvládneme a COVID-19 porazíme!

   

 

zdroj: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/predni-experti-otevrene-o-koronaviru-jak-se-chovat-a-co-vime-94069