Navštivte náš blog, kde najdete NOVINKY v našem sortimentu a aktuální AKCE, které právě probíhají.


8 faktů o hygieně na pracovišti aneb Nezapomeňte na kancelář!

22. února 2019

Na tlačítku kopírky nebo na uchu rychlovarné konvice – miliony bakterií ohrožují vaše zdraví. Zaměřte se na prevenci a vytvořte si bezpečný pracovní prostor.

Tlačítko kopírky, ucho rychlovarné konvice nebo třeba erární propiska, počítačová klávesnice či myš – všude tam na vás čekají miliony bakterií, které mohou ohrozit vaše zdraví. Zaměřte se na prevenci a vytvořte si bezpečný pracovní prostor.

Co pro správnou hygienu v kanceláři můžete udělat hned

Každý ví, jak důležité je časté mytí rukou. Ne všichni ale například zmáčknutí vypínače vyhodnotí jako situaci, po které si musí běžet umývat ruce. Pokud v blízkosti vypínačů či společného zařízení, jako je kopírka nebo tiskárna, instalujete stojany na dezinfekci, nabídnete svým zaměstnancům jednoduché a účinné řešení. Stačí pár kapek dezinfekčního gelu a předejdete šíření bakterií.

Bakterie okem nevidíte, přece tam jsou

Možná vás překvapí, že:

  • 80 % infekcí se přenáší rukama.
  • I v tomto okamžiku je na vašich rukách 5 milionů bakterií.
  • 42 % lidí chodí do práce, i když jsou nemocní.
  • Na vašem psacím stole je 400krát více bakterií než na záchodovém sedátku.
  • 1 ze 4 osob si po použití toalety nemyje ruce.
  • 60 % pracovníků „open space“ tvrdí, že je úroveň hygieny na pracovišti znepokojuje.
  • 5 metrů je vzdálenost, na kterou se přenáší slina po kýchnutí.
  • Na klávesnici je 500 mikroorganismů na 1 cm čtvereční. Pokud konzumujete jídlo u psacího stolu, snadno se těmito mikroorganismy nakazíte.

Zefektivněte úklid

Zaměřte se na důkladné čištění pracovního prostoru. Utření všech stolů jedním vlhkým hadříkem není v boji s bakteriemi zrovna účinné, spíš naopak. Úklid založte na používání speciální dezinfekce na plochy a povrchy a kanceláře vybavte jednorázovými vlhčenými utěrkami s dezinfekčním účinkem – jakmile kolega od vedlejšího stolu kýchne, není nic jednoduššího, než si svůj prostor otřít.