Zavřít

Infolinka:

844 333 844

Po – Pá 7:00 – 16:00

Zavřít

Certifikace:

Weblogo
Zavřít
Zavřít

Rychlý kontakt:

lari@lari.cz

Specializovaný dodavatel personální a průmyslové hygieny.
Nákupní košík
Množství:0 ks
Celkem:0 CZK
doprava zdarma doprava zdarma

Platební metody

Vážení zákazníci,
připravili jsme pro Vás přehled platebních metod, kterými můžete platit v našem sídle.platebni-metody
Přípoj se na Facebook

Víte, že ...

...zásadní vyznám hygienických návyků je nejdůležitější právě ve zdravotnictví?

V žádném jiném prostředí nemají hygienické návyky spočívající v pravidelném mytí rukou tak zásadní význam jako právě ve zdravotnictví.

 Hygiena ve zdravotnických zařízeních

Zaměstnanci zdravotnických zařízení mají po příchodu do práce ve svých rukou životy stovek pacientů, a to v doslovném významu. Zdravotní sestra s řádnou odbornou průpravou dobře ví, že správný výkon jejího povolání nespočívá pouze v pozorování pacientů a podávání správných dávek léků, ale také v dodržování osobní hygieny, která se rozhodujícím způsobem podílí na úspěšnosti léčby a zotavování pacientů. Infekce se snadno přenášení prostřednictvím rukou, předmětů a oděvů a také prostřednictvím poraněných míst a tělesných tekutin. Zásobník prostředků k dezinfekci rukou, který by měl být  k dispozici v každém prostředí s nebezpečím přenosu infekcí, zvýší dostupnost hygienických úkonů a usnadní jejich provádění. Ruce by se měly mýt vždy, jsou-li pocitově nebo viditelně ušpiněné, před a po kontaktu s pacientem, před prováděním aseptických úkonů, po vystavení se nebezpečí kontaktu s tělesnými tekutinami a po kontaktu s okolím pacienta.

Pravidelné dezinfekční postupy ve zdravotnických zařízeních

Až 10 % nákaz pacientů má původ v nemocnicích. Aby tomuto zdravotnický personál v co největší míře předcházel, měl by mít stále krátké a čisté nehty, neměl by nosit prsteny nebo náramky a při ošetřování jednotlivých pacientů by měl používat jednorázové rukavice. Správný postup pravidelného mytí rukou spočívá v následujících krocích:

 

1. Namočení rukou ve vodě
2. Nanesení mýdla na všechny povrchy
3. Vzájemné promnutí dlaní
4. Položení pravé dlaně na hřbet druhé ruky s propletenými prsty a naopak.
5. Vzájemné přiložení dlaní s propletenými prsty
6. Přiložení hřbetů prstů k dlani druhé ruky s následným promnutím prstů
7. Střídavé otírání levého palce sevřeného v pravé dlani a naopak.
8. Střídavé otírání přední a zadní strany prstů pravé ruky sevřených v levé dlani a naopak
9. Opláchnutí rukou vodou
10. Důkladné osušení pomocí papírových ručníků.

 

Pečlivé dodržování zásad hygieny rukou má prvořadý význam v prostředích, která jsou obzvláště „hygienicky citlivá“. Tato prostředí zahrnují: pokoje pacientů, jídelny, kuchyně, kuchyňské kouty pro personál, umývárny a šatny personálu. Přísné dodržování pravidelné hygieny nejen chrání pacienty, ale také přispívá k maximálnímu omezení rizik hrozících celé skupině zaměstnanců zdravotnických zařízení.