Zavřít

Infolinka:

844 333 844

Po – Pá 7:00 – 16:00

Zavřít

Certifikace:

Weblogo
Zavřít
Zavřít

Rychlý kontakt:

lari@lari.cz

Specializovaný dodavatel personální a průmyslové hygieny.
Nákupní košík
Množství:0 ks
Celkem:0 CZK
doprava zdarma doprava zdarma

Platební metody

Vážení zákazníci,
připravili jsme pro Vás přehled platebních metod, kterými můžete platit v našem sídle.platebni-metody
Přípoj se na Facebook

Víte, že ...

...slovník pojmů Vám blíže popíše výrobky Tork a vše co se jich týká?

Přehled nejdůležitějších pojmů a výrazů Tork.

 

 • AFH - Away From Home. Segment hygienických výrobků používaných na pracovišti nebo veřejných místnostech ( pro lidi, kteří v dané chvíli nejsou doma). Výrobkem ze sgmentu AFH může být např. toaletní papír na veřejných toaletách na letišti, v restauraci, nemocnici, kanceláři nebo průmyslovém podniku.
 • TAD - Through Air Drying. Technologie výroby papíru, při které je materiál během svého zpracování vysoušen proudem horkého vzduchu. Tím je dosaženo požadovaného objemu, absorpce a jemnosti. V nabídce Tork se technologie používá k výrobě papírových ručníků a průmyslových utěrek.

 

 • ABS - Akrylonitril/Butadien/Styren. Materiály ABS jsou založeny na bázi termoplastických pryskyřic a jsou opravdu unikátním materilem. Tento materiál je znám svojí stálostí, tvrdostí a odolnosti vůči mechanickému poškození nebo počasí. Používá se např. k tvarování těles domácích spotřebičů, sportovních potřeb, hraček, součástí interiérů automobilů a kancelářských potřeb. Je ekologicky nezávadný, má výborné elastické vlstnosti, je odolný vůči dynamickému namáhání a má velmi dobrou opracovatelnost. V nabídce Tork je používán k výrobě hygienických zásobníků.
 • Blue Angel/Blauer Engel - Modrý anděl. Německý certifikát, který je od roku  1978 udělován výrobkům a službám, které jsou šetrné k životnímu prostředí. Tento certifikát je nejstarším evropským ekologickým certifikátem. Působí na základě dobrovolného licenčního systému. V průběhu kvalifikačního procesu se oceňuje: šetrnost suroviny, šetrnost nečistot, omezení hlučnosti, eliminace nebo omezení množství odpadů a možnost opětovného použití. V nabídce Tork jsou tímto symbolem označeny papírové ručníky a toaletní papír.

 

 • EU ecolabel - Oficiální ekologické označení Evropské Unie, které má největší geografický rozsah ze všech eko-značek. Je udělováno od roku 1992, výrobkům a službám, které splňují vysoké standardy v oblasti účinnosti a ochrany životního prostředí jako např. spotřeba energie, obsah toxických látek, schopnosr recyklace a předcházení vzniku odpadů. Hodnocení výrobků se týká vlivu na životní prostředí v průběhu celkového jeho životního cyklu. Působí na základě dobrovolného licenčního systému. V nabídce Tork jsou touto značkou označeny papírové ručníky, toaletní papíry, ubrousky a průmyslové utěrky.
 • FSC - Forest Stewardship Council. FSC je mezinárodní nezisková organizace, která vznikla v roce 1993. Základní ideou nevládní neziskové organizace FSC je podporovat ekologicky šetrné, sociálně prospěšné a ekonomicky životaschopné obhospodařování lesů, a tím napomoci chránit ohrožené a devastované světové lesy. FSC vytvořilo prestižní mezinárodní systém certifikace lesů a podniků, které dřevo z certifikovaných lesů zpracovávají ve výrobky.Logo FSC na výrobku znamená záruku, že svým nákupem podporujete lesní hospodaření šetrné k přírodě a místním lidem.
 • Hybrid - Tchnologie výroby, která je založena na spojení vrstvy papíru vyrobené z celulózy pomocí technologie TAD a vrstvou papíru (recyklovaného nebo celulózy), vyrobené pomocí tradiční technologie. V nabídce Tork je používána k výrobě papírových ručníků a papírových čistících prostředků.

 

 • ISEGA - Instituce ISEGA je nezávislý německý výzkumný ústav, který vykonává úspěšnou obchodní činnost od roku 1996 jako samostatný zkušební ústav poskytující poradenství v oblasti vlákniny, papíru a lepenky, plastů, obalů a spotřebního zboží, barev, laků, doplňkových látek a jiných chemikálií. Analýzy se provádějí v souladu s technickými pravidly, národními a mezinárodními standardy. Kvalita ISEGA je schválena v rámci akreditace systému řízení jakosti podle norem ISO a mnoha dalšími orgány a státními institucemi. ISEGA zajistí zákazníkovi odborné poradenství týkající se životního cyklu výrobků, včetně výroby, dopravy, použití a jejich likvidace. ISEGA certifikáty jsou mezinárodně uznávané. Mnoho výrobků Tork je nositeli ISEGA certifikace, která potvrzuje jejich soulad s platnými evropskými předpisy, zejméne z hlediska bezpečného styku s pokožkou a potravinami.

 • MABS - Methylmethakrylát-akrylonitril-butadien-styren.Obecně nazýván průhledný ABS. Materiál, který je používán k výrobě produktů s vysoce lesklým a hladkým povrchem a dokonalou průhledností za současného zachování odolných vlastností ABS. V nabídce Tork používaný k výrobě hygienických zásobníků.
 • Netkaná textílie - Druh materiálu vyrobený ze směsi celulózy a syntetických vláken (např. viskózy, polyesteru, polypropylénu) spojených pomocí vysokého tlaku. Netkané utěrky vypadají a působí na dotek stejně jako textilní, ale postrádají jejich nevýhody. V nabídce Tork je používán k výrobě průmyslových čistících prostředků a ubrousků.
 • Nordic SWAN - Nordická labuť. Skandinávské ekologické označení zavedené v roce 1989 v nordických státech (Norsko, Dánsko, Finsko a Island) jako společná a oficiální ekologická značka. Působí na základě dobrovolného licenčního systému. Kritéria hodnocení se vyjadřují ke vlivu výrobku na přirozené životní prostředí v průběhu jeho celkového životního cyklu (od těžby surovin, přes výrobu, distribuci, spotřebu až po likvidaci). V nabídce Tork jsou touto značkou označena mýdla, papírové, ručníky, toaletní papíry, ubrousky a průmyslové utěrky.
 • Personal care - Segment výrobků osobní péče, který obsahuje absorpční hygienické výrobky jako např. plenky pro osoby postižené inkontinencí, dětské pleny a výrobky osobní hygieny pro ženy.
 • Tissue - Měkký a lehce zvrásněný papír vyrobený z celulózy nebo recyklovaného papíru, který tvoří základ hygienických výrobků např. ubrousků, toaletních papírů, papírových ručníků a průmyslových utěrek.